Velika pobeda - Mega srušila Evroligaša!

nedelja 31.01.2016.
20:56

Jako bitna pobeda za srpsku košarku, ekipa Mega Leksa je danas savladala Cedevitu rezultatom 100:93 (17:24, 30:22, 25:23, 28:24)!

bcmegabasket.net

Nova velika pobeda čete Dejana Milojevića.

U okviru 22. kola ABA lige ekipa Mega Leksa je savladala evroligaški tim iz Hrvatske, Cedevitu, rezultatom 100:93 i tako došla do novih bodova čime je potvrdila učešće na fajnal foru ovog takmičenja.

Gledali smo jednu od najboljih utakmica ove sezone u ovom takmičenju.

Cedevita je ta koja je držala prednost u prvom poluvremenu zahvaljujući standardno dobroj igri Mira Bilana i Džejkoba Pulena (bilo je i 10 poena prednosti), ali pred sam kraj druge četvrtine Mega preuzima prednost pa uz rezultat 47:46 odlazi na odmor.

Trojkama Ivanovića i Danila Nikolića Mega uspeva da održava prednost, a krajem treće četvrtine stižu i do 7 poena prednosti (67:60).

Stizali su tu prednost igrači Cedevite, a možda ključan detalj desio se nakon jednog prodora Timija Luvavua kada je postigao poene uz dodatno slobodno bacanje. Veliki protesti igrača i trenera Cedevite, klupa je dobila tehničku, pa je bila i lopta sa strane nakon čega Mega na 4 minuta do kraja stiže do 92:85, a nakon izgubljene lopte u narednom napadu Džejkoba Pulena Luvavu je zakucao za 94:85.

Do kraja su samo održavali prednost košarkaši Dejana Milojevića pa su slavili i 15. pobedu u sezoni.

Ova pobeda je jako bitna i za srpsku košarku, pošto jurimo još jedno mestu u ABA ligi za sledeću sezonu.

Inače, Cedevita je dobila u Zagrebu utakmicu protiv Mege sa 10 poena prednosti, što je bitno kada se radi o nadmetanju za drugo mesto.

Pogledajte i tabelu, vodiće se velika borba za drugo mesto.