subota 20.01.2018.
16:26

Zahvaljujući Branku Mirkoviću Kalev iz Talina je odneo pobedu iz Sibra.

vtb-league.com

Iskusni 35-godišnji srpski košarkaš je bio najbolji akter utakmice u kojoj je Kalev kao gost savladao Jenisej i preskočio ga na tabeli VTB lige.

Na dva i po minuta pre kraja domaći tim je vodio 88:86, u narednom napadu plejmejekr gostiju Branko Mirković je oba puta bio precizan sa linije penala, a potom na minut i po pre kraja pogodio trojku za ispostaviće se konačnih 88:91.

Jenisej je u poslednjih 12 sekundi imao tri pokušaja da izbori produžetak, ali su sva tri šuta za tri poena bila neprecizna, pa bodovi idu na Baltik.

Mirković je bio najefikasniji akter meča sa 20 poena, imao je tri skoka, po jednu asistenciju i krađu, dok je drugi srpski internacionalac koji nastupa sa Kalev, Bojan Subotić, u trijumf Estonaca u Krasnojarsku usadio četiri poena i tri skoka.