Zveda posle drame i produžetka slavila protiv Mege za 27. pobedu u nizu!

ponedeljak 09.01.2017.
20:08

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su fantastičan niz u regionalnom takmičenju, kako su u 17. kolu nadigrali ekipu Mega Leksa.

BETAPHOTO/ABA liga/Mega Leks/Ivica Veselinov/MO

Izabranici Dejana Radonjića upisali su i 17. trijumf u ABA ligi ove sezone, na isto toliko mečeva, kako su u dvorani "Pinki" slavili protiv ekipe Dejana Milojevića, rezultatom 69-81.

Utakmica nije obilovala preterano "lepom" košarkom, Zvezda se u pojedinim trenucima mučila, ali je na kraju uspela da upiše novi trijumf nakon dodatnih pet minuta. Ova pobeda je za "crveno-bele" čak 27. u nizu u ABA ligi, kada se u obzir uzme i kraj minule sezone.

Zvezda je nešto bolje otvorila utakmicu, ali je Mega uspela da se konsoliduje i prvi kvartal dobije sa tri poena razlike (20-17).

U drugoj deonici se Zvezda vraća, a onda se i serijom 12-0 odlepljuje i na dvocifrenu razliku.

Seriju je počeo novajlija Dion Tompson, svojom mini-serijom od 6-0, a za sedam minuta provedenih na terenu u prvom poluvremenu, bivši košarkaš Bajerna i Galatasaraja je upisao 10 poena.

Bjelica sa dva poena zatvara drugi kvartal, Zvezda na odmor odlazi sa 11 poena prednosti (32-43).

Mega je u trećem kvartalu prišla na samo minus 1,  ali je Simonović sa pet vezanih poena vratio ekipu Dejana Radonjića u bolju poziciju, doneviši osetniju prednost.

Gruba odbrana je bila na snazi do kraja, viđeno je malo poena, a poenima Mušidija Milojevićevi izabranici su prišli na samo dva poena prednosti, na manje od minut do kraja, vezala je tada Mega seriju 6-0. Kuzmić maši u narednom napadu, a Jaramaz postiže koš na samo 27 sekundi do kraja.

Kuzmić potom odlazi na liniju penala, Glogovac ga je brzo faulirao, ali je centar Zvezde pogodio oba penala.

Jaramaz je od trenera dobio instrukcije da u narednom napadu pokuša da reši utakmicu i pogodi za tri poena, ali ga je Jović odmah faulirao i poslao na liniju penala. Pogodio je poput Kuzmića i Jaramaz, koji je odmah potom poslao Jovića na bacanja. Kao što su pre njega Kuzmić i Jaramaz pogodili, tako je i Jović bio precizan oba puta. Otišla je Zvezda opet na plus dva, a u narednom napadu Jaramaz ponovo završava na liniji za slobodna bacanja, nakon faula Lazića. Pogodio je opet oba bacanja plej Mege, imala je Zvezda samo pet sekundi za naredni napad, ništa nisu učinili te se otišlo u produžetke (67-67).

Prvih minut i po u nastavku nije bilo poena, a onda je Kuzmić pogodio za dva i doneo prednost Zvezdi, a onda je Zagorac u narednom napadu izgubio loptu, da bi Simonović potom trojkom odveo Zvezdu na plus pet.

Zagorac je opet pogrešio, loš pas prema Kabi je presekao Lazić, a Francuz ga je poslao na liniju penala. Pogodio je bek Zvezde oba, bilo je tada (0-7) za Zvezdu u produžetku, to je ipak u narednom napadu prekinuo Marelja.

Ipak je razlika u kvalitetu isplivala na površinu na kraju, Lazić je trojkom odveo Zvezdu na +10 i rešio pitanje pobednika.

Kuzmić na kraju najefikasniji sa 16 poena, imao jei devet skokova, pratili su ga Bjelica sa 12 poena, Jović sa dabl-dabl učinkom od 10 poena i 11 asistencija, kao i Simonović sa 11 poena. Dvocifren je još bio debitant Tompson, koji je za sedam minuta upisao 10 poena i pet skokova.

U Megi Jaramaz 15 poena, Mušidi 14, dok su po 10 dodali Zagorac i Kaba. Zagorac koji će od naredne sezone igrati za Memfis Grizlise u NBA ligi, dodao je i 13 skokova.