ponedeljak 23.12.2019.
19:47

I pored ovakvog ishoda, Primorska je na tabeli i dalje ispred Zvezde.

BETAPHOTO/ABA liga/Kopar Primorska/Ziga Mikeli/DS

U poslednjoj utakmici 12. kola ABA lige, Crvena zvezda je večeras savladala Primorsku u Koru rezultatom 90:78.

Ovo je aktuelnom šampionu sedma pobeda, a Primorska je pretrpela četvrti poraz od početka sezone.

Posle odlazaka trenera Golemca i nekolicine igrača, Primorska je u večerašnji meč ušla sa samo desetoricom košarkaša u rosteru, ali je prvu četvrtinu odigrala vrlo dobro i u tom periodu stekla šest poena prednosti - 26:20.

Početkom druge četvrtine, prednost Primorske je u par navrata dostigla i sedam poena razlike, ali od 31:24 za domaćina, Zvezda pravi seriju 12:0 i od tada su crveno-beli imali rezultat pod kontrolom.

Na poluvreme se otišlo vođstvom Zvezde od 49:39, a najviše što je Primorska uradila u nastavku bio je prilazak na tri poena zaostatka u finišu trećečetvrtine (66:63).

Zvezda se brzo ponovo rezultatski odlepila i do kraja višenije bilo nikakve neizvesnosti.

Dejan Davidovac sa 21 i Branko Lazić sa 18 poena predvodili su Zvezdu do pobede, a Marinković sa 17 i Barič sa 16 poena bili su najefikasniji u domaćem timu.

Za Zvezdu je večerasdebitovao i doskorašnji košarkaš Primorske Marko Jagodić-Kuridža, koji je za oko 14 minuta u igri upisao dva poena i tri skoka.