utorak 09.05.2017.
20:39

Nova pobeda Zvezde. Da li je ovaj momak bio previše zapostavljen u tekućoj sezoni?

kkcrvenazvezda.rs

Košarkaši Crvene zvezde mts nastavljaju po planu u Mozzart Superligi Srbije. Aktuelni šampion je upisao i šestu pobedu u šest odigranih mečeva, ovoga puta na gostovanju u Čačku protiv ekipe Borca, rezultatom 85-65.

Pred oko dve i po hiljade gledalaca, domaći tim je bolje započeo utakmicu i posle trojke Todorovića u četvrtom minutu poveo sa 11:4.

Ipak, više od toga Čačani večeras nisu mogli. Raspoloženi Ognjen Dobrić je trojkom prekinuo seriju domaćih, a istovremeno započeo Zvezdinu od 9:0, kojoj su doprineli i Nemanja Dangubić i Ognjen Kuzmić.

Zvezda je tada povela sa 13:11, ali Čačani su se i dalje dobro držali i na kraju prve četvrtine ponovo prešli u vođstvo - 21:19.

Ipak, u drugom kvartalu Zvezda pojačava ritam, odmah okreće rezultat u svoju korist i iz minuta u minut uvećava razliku, pa je posle nove trojke Dobrića, stigla i do devet poena razlike u 16. minutu - 33:24.

Nešto kasnije, Zvezdina prednost je postala i dvocifreena (40:28), a prvo poluvreme Čačani završavaju svojom serijom od 5:0, za 40:33 posle prvih 20 minuta igre.

U drugom poluvremenu je već sve bilo stvar rutine. Tokom treće deonce domaći su i uspevali da drže rezultatski priključak, trojkom Marinovića u 28. minutu smanjili su na 59:54, ali potom sledi nova serija Zvezde od 8:0, za ubedljivih 67:54, posle čega je otpor domaćina bio sve slabiji, pa je i prednost Beograđana još uvećana do kraja utakmice.

Sjajni Ognjen Dobrić je, posle 26 poena u prošlom kolu protiv Vršca, večeras ubacio 20, uz osam skokova, ali i uz sjajan procenat šuta (4/5 za dva, 4/4 za tri poena).

Zapažen učinak je imao i Dion Tompson, iako je u igri proveo tek deset minuta. Za to vree upisao je 12 poena (6/7 za dva). Oporavljeni plejmejker Stefan Jović je postigao 11 poena i šest asistencija, a Gudurić i Dangubić po 10 poena.

Čačane su predvodili Todorović sa 19 i Marinović sa 10 postignutih poena.