Zvezda pobedom započela odbranu trona!

četvrtak 01.10.2015.
23:01

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pobedom su započeli novu sezonu u ABA ligi, kojoj brane šampionski prsten. Mega bolja u prvih 20 minuta, u nastavku usledio odgovor crveno-belih.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DR

Pred nešto više od tri hiljade gledalaca u beogradskom ''Pioniru'', aktuelni šampion ABA lige savladao je ekipu Mega Leksa rezultatom 76-70 posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Kao što je i najavljivao trener Crvene zvezde Dejan Radonjić, njegov tim je na startu nove sezone delovao neuigrano, što je pogotovo došlo do izražaja u prvom poluvremenu.

Ekipa Mega Leksa je to uspela da iskoristi i gosti su uglavnom vodili tokom prvih dvadeset minuta igre.  Ta prednost se kretala oko desetak poena razlike, pa je na poluvremenu Mega vodila sa 36-27.

Međutim, u nastavku drugačija slika. Zvezda je zaigrala mnogo bolje u odbrani, a kada je Lazić vezao dve trojke, uz nekoliko važnih poena Luke Mitrovića i Mekela, prednost gostiju se istopila i Zvezda je već u 24. minutu prešla u vođstvo (40-39).

Potpuna rezultatska neizvesnost je potrajala do kraja treće četvrtine, koja je završena nerešenim rezultatom 49-49.

A onda, početkom poslednje deonice razigrao se Nastić, vezao je pet poena i uz trojku Stefana Jovića, crveno-beli stižu na ''plus osam'' - 57-49.

Mega je preko Jaramaza i Zagorca uspela da uzvrati svojom serijom 9-0 i vrati rezultatsku neizvesnost. Ona je do tri minuta pred kraj, kada Zvezda poenima Simonovića i Cirbesa stiže do 69-62 i do kraja ekipa Mega Leksa nije imala odgovor.

U Zvezdi na kraju najefikasniji Cirbes sa 19 poena i sedam skokova, a Branko Lazić je upisao 13 (trojke 3-5). Kod gostiju odličan Danilo Nikolić sa 17 poena (3-3 za dva, 3-3 za tri poena), a pratio ga je Zagorac sa 16, od toga 10 poena sa linije slobodnih bacanja.