Zvezda poražena na Bosforu, ali sve je i dalje u njenim rukama!

Autor: Boban Filipović
petak 11.12.2015.
22:21

Košarkaši Crvene zvezde Telekom pretrpeli su poraz na gostovanju Fenerbahčeu u 9. kolu grupne faze Evrolige, pa će im za plasman u top 16 fazu biti neophodan trijumf pred svojim navijačima protiv minhenskog Bajerna u poslednjem kolu.

euroleague.net

Zvezda je veoma dobro otvorila utakmicu u Istanbulu, bila u konstantnom vođstvu sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena kada je najraspucaniji igrač turske ekipe do tada, Bogdan Bogdanović, trojkom doneo prvu prednost domaćinu (39:37).

Utisak je da su Radonjićevi puleni olako ispustili preimućstvo, budući da je šampion Srbije imao plus 9 polovinom druge deonice (30:21).

Najraspoloženiji za igru u taboru crveno-belih u prvih 20 minuta bili su Marko Simonović, koji je pogodio tri trojke, i Maik Cirbes je već u prvom kvartalu sakupio 8 poena, ali na toj koti ostao do velikog odmora. U drugom kvartalu odličnu minijaturu imao je Branko Lazić, koji je pogodio dve trojke i bio inicijator pomenute Zvezdine najveće prednosti.

Međutim, početak treće četvrtine Fener otvara serijom 8:0 i stiče dvocifrenu prednost (47:37). Crveno-beli do prvih poena u ovom periodu stižu nakon skoro pet minuta igre kada Simonović pogađa svoju četrvrtu trojku, potom je Vladimir Štimac realizovao dva napada i Radonjićev tim se vratio u igru i prišao na tri poena zaostatka.

Ipak, usledio je novi odgovor domaće ekipe, ponovo su napravili dvocifrenu prednost (56:46), Simonović je odgovorio novom, petom trojkom, a Štimac sa penala smanjuje razliku Fenera na sedam poena pred odlučujućih deset minuta.

U poslednjoj četvrtini slična priča kao u trećoj, Zvezda je smušena u napadu, dugo je bez koša i ne uspeva da nađe ključ za odličnu odbranu Obradovićevog tima, dok na drugoj strani Pero Antić, Nikola Kalinić, Điđi Datome i Ekpe Judo donose Feneru velikih 19 poena prednosti (70:51).

Serija domaćih od 12:0 prekinuta je trojkom Kvinsija Milera polovinom poslednjeg kvartala, bili su to tek prvi poeni Amerikanca na meču!

Finiš je bio lišen neizvenosti, završilo se rezultatom 79:61, a ohrabrenje za Zvezdu je što se Nemanja Dangubić vratio na teren posle pauze od povrede i uspeo da se upiše u strelce nakon jednog lepog rolinga.

Marko Simonović je bio najefikasniji igrač utakmice sa 15 poena (5/8 trojke), dvocifreni kod Zvezde bili su još samo centri Cirbes i Štimac, sa 12, odnosno 11 postignutih poena. Kvinsi Miler je sakupio čak 11 skokova, ali nije imao šutersko veče, ubacio je samo jednu trojku. Markus Vilijams je zabeležio čak 10 asistencija, ali postigao samo dva poena, dok je drugi plejmejker Stefan Jović odigrao ispod svog ovosezonskog proseka i imao skorman učinak od 6 poena i samo jedne asistencije.

U pobedničkom sasatvu su se svi osim Mahmutoglua i Berka upisali u strelce, četvroica su bili dvocifreni - Judo sa 13, Datome i Antić sa po 12 i Bogdanović sa 10 postignutih poena. Nikola Kalinić je meč završio sa 7 poena.

Најинтересантнији детаљи са вечерашње утакмицеФенербахче - Црвена звезда 79:61

Posted by Дeлије Север Србија on Friday, 11 December 2015

Fenerbahče je večerašnjim trijumfom obezbedio prvo mesto u grupi kolo pre kraja, dok Crvena zvezda Telekom ima imperativ pobede u poslednjem kolu protiv Bajerna iz Minhena u beogradskom 'Pioniru' ukoliko želi plasman u top 16 fazu Evrolige.