Zvezdin evropski ritam, Barani deklasirani, skandiranje Kešelju!

nedelja 18.03.2018.
20:43

U sjajnoj atmosferi u hali ''Aleksandar Nikolić'', Crvena zvezda mts napravila prvi korak ka finalu plej-ofa ABA lige.

Sportske.net/Pavle Knežević

Možda i lakše nego što se očekivalo, Crvena zvezda mts povela je sa 1:0 u pobedama, u polufinalnoj seriji plej-ofa ABA lige protiv barskog Mornara.

Pred punim tribinama, ekipa Dušana Alimpijevića večeras je slavila sa 91-63 i tako stigla na korak od plasmana u finale.

Bez povređenog Uroša Lukovića u sastavu, Mornar večeras ništa nije mogao Zvezdi koja je kontrolisala dešavanja na parketu svih 40 minuta.

Iz minuta u minut Zvezdina prednost je lagano rasla, uz odličnu igru u odbrani, pa su Barani u prve dve četvrtinbe postigli svega 22 poena.

U drugo poluvreme ušlo se vođstvom crveno-belih od 41:22, a jedino što su gosti uspeli u nastavku utakmice bio je prilazak na ''minus 12'' sredinom trećeg kvartala, kada je Derik Nidam smanjio na 52:40.

Ali, onda se raspucao Džejms Feldin, koji je šutem van linije 6.75 izrešetao koš gostiju i vratio Zvezdu na ''bezbednu udaljenost''.

Do kraja, domaći navijači mogli su da uživaju, trener Alimpijević je pružio priliku svim igračima, a nekako najveće oduševljenje u dvorani izazvao je ulazak Marka Kešelja, koji je ove sezone imao malu minutažu i čije se ime skandiralo u tim trenucima. A kada je pogodio i dve trojke, na tribinama je bila prava eksplozija oduševljenja.

Na kraju, Feldin se zaustavio na 23 poena (trojke 5/7), Bjelica je upisao 17, a Omić i Ročesti po 10 poena. Kešelj se za pet minuta u igri upisao osam poena.

U Mornaru najefikasniji Nidam sa 16 postignutih poena.

Druga utakmica igra se u Baru 25. marta u 20 časova, a eventualna majstorica planirana je za 31. mart.

Večeras od 21 čas igraju Budućnost i Cedevita u drugom polufinalu.