ponedeljak 10.04.2017.
21:08

Fudbaleri Bašakšehira slavili su na svom stadionu protiv Galatasaraja i tako održali korak za vodećim Bešiktašom.

EPA/AHMED JALLANZO

Ekipa Bašakšehira slavila je na svom "Fatih Terim" stadionu u Istanbulu protiv Galatasaraja sa ubedljivih 4:0 (2:0).

Domaći su poveli golom bivšeg fudbalera Arsenala, Mančester sitija i madridskog Reala Emanuela Adebajora u 11. minutu.

Iskusni napadač dolazi do svog drugog gola na meču pred sam kraj prvog poluvremena i tako postavlja konačan rezultat prvog dela igre.

Da će biti igrač utakmice, Adebajor je potvrdio u 57. minutu, kada je kompletirao svoj het-trik i manje-više rešio pitanje pobednika. To je za iskusnog golgetera iz Toga bio i peti gol na petom nastupu ove sezone u turskom šampionatu, podsetimo stigao je u Bašakšehir u januaru kao slobodan igrač.

Sve je bilo gotovo u 86. minutu, kada je Pektemek postigao gol za konačnih 4:0.

Ekipa Bašakšehira sada ima pet bodova manje od prvoplasiranog Bešiktaša, dok je Galatasaraj pao na četvrtu poziciju i sve je jasnije da će se trka za titulu u Turskoj voditi udvoje.