subota 13.04.2019.
20:45

Nova sjajna partija srpskog reprezentativca.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Ajaks je u 30. kolu Eredivizije dočekao Ekselsior, domaćin je slavio sa ubedljivih 6:2 (3:1).

Poveli su preko Huntelara, da bi Tadić u 37. minutu povisio na 2:0.

Igrao se 40. minut kada je Huntelar postigao svoj drugi gol na utakmici za 3:0, da gosti do gola došli u 42. minutu, preko El Hamduija.

Više o golovima iz prvog dela OVDE.

U nastavku, nakon 15 minuta igre, penal za "Kopljanike", odgovornost je, naravno, preuzeo Dušan Tadić.

Srpski reprezentativac je bio precizan sa kreča, 4:1 za Ajaks, 22. gol Tadića u Erediviziji ove sezone, 32. u svim takmičenjima za tim iz Amsterdama. Sa tim učinkom je drugi strelac lige, ima tri gola manje od Luka de Jonga iz PSV-a.

Samo pet minuta kasnije, Srbin popravlja svoj nestvaran učinak iz tekuće sezone, namestio je gol Huntelaru, koji je tako kompletirao het-trik, za 5:1. Tadiću je to bila 11. asistencija u Erediviziji, bolji su samo njegov saigrač Zijeh i Bergvajn iz PSV, koji imaju po asistenciju više.

Dolberg je postigao i šesti gol za "Kopljanik" do kraja susreta, da bi konačan rezultat u 89. minutu postavio Fortes.

Ajaks prvi sa 74 boda, tri više od PSV, uz utakmicu više. Oba tima su obezbedila prva dva mesta i Ligu šampiona, do kraja će voditi veliku borbu za titulu.