Alaves u poslednjim sekundama srušio Ronaldove momke

nedelja 16.09.2018.
20:50

Ekipa iz Vitorije upisala je drugi trijumf ove sezone.

EPA-EFE/ELVIRA URQUIJO A.

Sjajan start Deportivo Alavesa u Primeri, sada su slavili na gostovanju ekipi Valjadolida u četvrtom kolu, bilo je 0:1 (0:0).

U prvom poluvremenu smo videli jednu krštenu priliku, Džonatan Kaljeri se našao u njoj, ali je jedan od defanzivaca Valjadolida u poslednji čas uspeo da ga izblokira.

U nastavku, nova šansa za Alaves, Gvideti je pripretio glavom nakon centaršuta Đonija, ali je lopta prošla pored desne stative.

Mičel je bio blizu gola za domaćina u 70. minut, njegov slobodnjak prohujao je pored gola gostiju.

U 79. minutu najbolja šansa na utakmici za Valjadolid, Keko je izbio sam pred Pačeka, ali je golman Alavesa sjajno intervenisao, da bi se lopta ponovo odbila do fudbaler domaće ekipe, ali je ovoga puta odbrana uspešno intervenisala.

A onda, u trećem minutu nadoknade, Đoni proigrava Ibaija, a ovaj matira Masipa za konačnih 0:1 i drugu pobedu Alavesa od starta sezone.

Alaves na petom mestu nakon četiri kola sa sedam bodova, dok je Valjadolid, čiji većinski vlasnik je nedavno postao legendarni napadač reprezentacije Brazila Ronaldo, pretposlednji sa dva osvojena boda.