Atalanta ne posustaje, novi trijumf i u Kupu

četvrtak 14.01.2021.
23:12

Tim iz Bergama nije dozvolio nikakvo iznenađenje.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Fudbaleri Atalante novi su učesnici četvrtfinala Kupa Italije, pošto su večeras na svom terenu savladali ekipu Kaljarija rezultatom 3:1.

Na vodeći gol domaćeg tima čekalo se do završnice prvog poluvremena kada je Aleksej Mirančuk ''načeo'' goste svojim pogotkom u 43. minutu - 1:0.

Posle deset minuta igre u nastavku, Sotil je doneo izjednačenje Kaljariju i činilo se tada da bi ovaj meč mogao da uđe u neizvesnu završnicu, ali fudbaleri Atalante su vrlo brzo doveli stvari na svoje mesto.

Samo šest minuta posle izjednačenja, Murijel je na asistenciju Gosensa pogodio za novo vođstvo Atalante, a trijumf ekipe iz Bergama je u 64. minutupotvrdio hrvatski defanzivac Šutalo, koji je postavio konačnih 3:1.

Do kraja je Atalanta zadržala dva gola prednosti i bez većih problema prošla u narednu fazu takmičenja.

Podsetimo, ranije danas je to učinio i SPAL koji je iznenadio ekipu Sasuola, u meču u kom je naš reprezentativac Filip Đuričić dobio crveni karton.