nedelja 20.12.2020.
19:53

Slovenački fudbaler ostavio težak period iza sebe.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Fudbaleri Atalante slavili su u derbiju 13. kola Serije A protiv Rome 4:1 nakon furioznog preokreta u drugom poluvremenu.

Igrao se tek treći minut igre kada je iskusni Edin Džeko rutinski stigao do novog gola u dresu "vučice" posle asistencije Henrika Mhitarjana.

Džeko se tako i zvanično probio na treće mesto večne liste strelaca jednog od dva najveća rimska kluba nastaviviši da topi razliku do druge pozicije.

Već u devetom minutu Leonardo Spinaciola je pogodio stativu i činilo se da gosti iz prestonice drže sve u svojim rukama.

Novu veliku priliku za gol "vučica" je imala u drugom minutu nadoknade vremena kada je Lorenco Pelegrini sjajno pokušao iz slobodnog udarca, ali se golman Atalante lepo isprsio i odbranio.

Sa ovim rezultatom se otišlo na poluvreme u kome su gosti imali zaslužili ubedljivije vođstvo.

U nastavku potpuni preokret i čak tri gola u režiji domaćeg tima.

Najpre je snažni Duvan Zapata u 60. minutu zakucao loptu pod prečku nakon dodavanja Josipa Iličića.

Slovenački fudbaler je 10 minuta kasnije bio ponovo jedan od protagonista pogotka domaćih. Iličić je sjajno centrirao u šesnaesterac, a Robin Gosens je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu.

Veliki nalet nastavljen je samo tri minut kasnije kada je Luis Murijel u 73. minutu lagano rešio situaciju jedan na jedan sa golmanom Rome i praktično rešio sve dileme oko pitanja pobednika.

Konačnih 4:1 postavio je Iličić nakon sjajnog solo prodora u 85. minutu postigavši svoj prvi gol nakon devet meseci.

Atalanta se ovom pobedom približila šestoplasiranom Sasuolu na samo dva boda, dok je Roma prekinula seriju od dva triumfa i sada čeka rasplet okršaja između Lacija i Napolija moleći se da gradski rival večeras srećniji napusti Olimpiko.