sreda 20.01.2021.
20:28

Remi u derbiju začelja.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Fudbaleri Šalkea poraženi su na svom terenu u derbiju začelja protiv Kelna 2:1 nakon što su u meču 17. kola Bundeslige primili gol u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

U meču koji je timu iz Gelzenkirhena mogao da istopi razliku u odnosu na konkurenta za opstanak na samo dva boda, gosti iz Kelna su stigli do vođstva u 31. minutu golom Rafaela Čikosa.

Iskusni nemački defanzivac sjajano je reagovao na centaršut Dominika Drakslera i glavom doveo vođstvo gostiju iz Kelna.

Prethodno im je gol poništen samo dva minuta ranije kada je isti fudbaler zatresao mrežu, ali je sudija svirao faul.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a propuštenu priliku gostiju iz finiša prvog poluvremena kaznio je tim našeg Matije Nastasića u 57. minutu.

Strelac je bio Matije Hop je natrčao na odbijenu loptu i sproveo je u mrežu.

Delovalo je da će domaći tim morati da se zadovolji bodom, ali je na kraju ostao i bez "mrvica" kada je mladi vezista Jan Tileman postigao odlučujući gol.

Uprkos nadama navijača Šalkea da će večeras gledati povratnički debi Klasa Jana Huntelara do toga nije došlo, pošto je procenjeno da iskusni holandski napadač nije dovoljno spreman da odmah "uskoči u vatru".

Keln se ovom pobedom odlepio Šalkeu na osetljivih plus osam, a Šalke je sa sedam bodova, koliko ima i Majnc, ostao zakucan na dnu tabele.

function resetIframeHeight(o) {    o.style.height = o.contentWindow.document.documentElement.scrollHeight + 'px';  }