petak 08.02.2019.
23:00

Susretom Dižona i Marseja je počelo 24. kolo francuske Lige 1.

Epa/Guillaume Horcajuelo

Gosti su slavili nakon preokreta i poneli sva tri boda iz Dižona! Olimpik je slavio sa 2:1 (0:1) golovima Balotelija i Okamposa.

Domaćini nisu uspeli da dobiju goste sa "Velodroma" u prethodnih pet ligaških susreta, ali su odlično počeli današnji. Do prednosti su stigli već u 18 minutu!

Žordan Mari koristi odbitak i dovodi Dižon u vođstvo! 1:0 na "Gaston Žerard" stadionu!

Gosti iz Marseja su pokušavali da izjednače do kraja poluvremena, ali su šutevi njihovih fudbalera uglavnom završavali neprecizno, pored golmana domaćih.

Međutim, u drugom poluvremenu se inicijativa isplatila i to već u 56. minutu.

Mario Baloteli koristi sjajnu asistenciju glavom Tovana posle kornera Lopeza i izjednačava rezultat na 1:1!

Gosti stižu do potpunog preokreta u 73. minutu posle sjajnog gola Lukasa Okamposa!

Argentinski ofanzivac sjajnim driblingom izbacuje odbranu Dižona i postiže drugi gol za Marsej.

Do kraja meča nije bilo nekih većih prilika, te gosti sa "Velodroma" nose važnih tri boda kući!

Za gostujući tim Nemanja Radonjić je presedeo čitav meč na klupi.

Ovom pobedom Marsej zauzima peto mesto sa 37 osvojenih bodova, dok je Dižon na 16. poziciji sa dvadeset osvojenih bodova.