Banetovih prvih 90 minuta = "Clean sheet", a umalo da bude i potpuni heroj!

ponedeljak 19.10.2020.
20:22

Šteta, ali bravo Bane!

EPA-EFE/Tim Keeton

Fudbaleri VBA i Barnlija odigrali su bez golova (0:0), na debiju Branislava Ivanovića po povratku u Premijer ligu.

Nakon što je primio 14 golova na četiri utakmice, VBA je danas zahvaljujući Banetu Ivanoviću sačuvao svoju mrežu, a malo je falilo da Srbin i postigne pogodak za pobedu.

On je činio štoperski tandem sa Hegazijem, ali pored toga što je uradio dobar posao u odbrani, malo je falilo da u 58. minutu postigne i pogodak. Bane se našao na pravom mestu posle jednog odbitka, sa nekih sedam metara je šutirao jako, ali je njegov udarac izblokiran. U nastavku akcije ponovo se našao u prilici, bio je još bliži golu, ali opet nije imao sreće.

VBA je imao više prilika, doduše, i Barnli je imao svoje, i prosto je neverovatno da su mreže mirovale.

Domaći su već u trećem minutu imali prvu veliku priliku preko Filipa Krovinovića, ali je lopta otišla zamalo pored gola. Potom je probao i Grant, da bi Barnli uzvratio preko Ešlija Barnsa.

Isti igrač je bio najbliži golu u drugom poluvremenu, ali je golman Sem Džonston maestralno intervenisao.

Do kraja, Mateus Pereira je imao još jednu odličnu priliku za VBA, igrao se 79. minutu, ali se ponovo istakao odlični golman Nik Poup.

Nije bilo promene rezultata, pravedna podela bodova, ali i dobra vest za VBA koji je delovao daleko stabilniji u odbrani sa našim Ivanovićem.