23:35

Šampion Portugalije lako izašao na kraj sa fenjerašem na poslednjem meču 26. kola Primerire.

BETA/AP Photo/Francisco Seco

Poslednjeplasirana Tondela ispraćena je 'pokerom' sa lisabonskog 'La Luža'.

Žardel je doveo 'Orlove' u vođstvo na asistenciju Nika Gaitana u 11. minutu igre, Žonas je duplirao prednost u 24-om, ponovo je asistent bio Gaitan.

Rezultat 2:0 je bio na snazi do 69. minuta kada je Žonas svojim drugim golom, 28. u sezoni rešio sve dileme, ako ih je uopšte i bilo. Brazilac ponovo vodi u trci za 'Zlatnu kopačku' Evrope.

Kostas Mitroglu
je postigao četvrti gol za Benfiku na asistenciju Žardela tri minuta pre kraja regularnog dela utakmice, a u nadokandi je Žunior počasnim golom postavio konačnih 4:1.

Ljubomir Fejsa
je bio u startnoj postavi branioca titule šampiona Portugalije, izašao je iz igre posle trećeg gola.

Benfika je lider na osam kola pre kraja ima dva boda više od gradskog rivala Sportinga, koga je u prošlom golu zbacila s čela tabele, dok je Tondela zakovana za dno.