Bez golova u lisabonskom derbiju, Porto je novi šampion Portugalije!

23:44

Nakon duela 33. kola na stadionu "Žose Alvalade", Porto je i matematički obezbedio titulu u portugalskoj Primeiri.

EPA-EFE/FERNANDO VELUDO

Fudbaleri Porta osvojili su titulu prvaka Portugalije za sezonu 2017/18.

Oni su i matematički obezbedili prvo mesto nakon remija u lisabonskom derbiju, duel Sportinga i Benfike okončan je sa 0:0.

Igrao se deveti minuta kada je Benfika bila veoma blizu vođstva, ali je Pici pogodio samo stativu.

Na isteku pola sata igre, u dobroj šansi našao se Andrija Živković, ali je udarac srpskog reprezentativca uspeo da ukroti iskusni Rui Patrisio.

Igrao se 38. minut, kada su "Orlovi" ponovo bili jako blizu vođstva, ali je Patrisio udarac Rafe Silve uspeo da skrene u stativu, lopta se potom odbila od gola.

U drugom delu igre, u 70. minutu Raul Himenez je bio u dobroj prilici, ali je njegov udarac otišao levo od gola domaće ekipe.

Nastavila je Benfika da pokušava i pritiska, ali je mreža lisabonskih "Lavova" ostala netaknuta.

Ljubomir Fejsa je odigrao svih 90 minuta u dresu Benfike, dok je Živković na terenu bio do 81. minuta.

Sporting je nakon ovog remija drugi na tabeli, kako su na "Lužu" postigli gol u remiju 1:1, pa imaju bolji međusobni susret od gradskog rivala, zbog gola u gostima, oba tima imaju po 78 bodova na kolo pre kraja.

Tako bi Benfika posle osam godina mogla da završi šampionat ispod drugog mesta, a to će značiti da će naredne sezone igrati Ligu Evrope, dok će Sporting igrati plej-of za Ligu šampiona.

Porto je i matematički overio titulu, pred poslednje kolo imaju četiri boda više od Sportinga i Benfike.