ponedeljak 15.02.2021.
22:53

Sve rešeno već u prvom poluvremenu.

EPA-EFE/LUIS TEJIDO

U poslednjoj utakmici 23. kola španske Primere, Bilbao je kao gost ubedljivo savladao ekipu Kadiza rezultatom 4:0.

Ovo je četvrti uzastopni poraz Kadiza, ostao je petnaesti na tabeli sa 24 boda, a Bilbao je upisao osmu pobedu u sezoni i probio se na deseto mesto, sa 28 bodova.

Gosti su najveći deo posla obavili već u prvom poluvremenu.Već u četvrtom minutu Alehandro Berenger je doveo goste u vođstvo, a njihovu prednost duplirao je Unai Lopez iz slobodnog udarca - 0:2.

Kada je u 29. minutu Berenger postigao svoj drugi gol posle odlične saradnje sa Munijainom za 0:3, postalo je jasno da od preokreta neće biti ništa.

Trener Kadiza pokušao je da četvorostrukom izmenom u poluvremenu prodrma svoju ekipu, među igračima koji su tada ušli u igru bio je i naš napadač Ivan Šaponjić, ali ništa se bitnije nije promenilo.

Bilbao je samo dodatno uvećao svoju prednost golom Inakija Vilijamsa u 52. minutu kada je i postavljen konačan rezultat - 0:4.