nedelja 20.12.2020.
14:56

Borba za opstanak će biti neizvesna do kraja.

EPA-EFE/Laurence Griffiths

Fudbaleri Brajtona i Šefilda remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u 14. kolu Premijer lige.

Šefild je došao da osvoji makar bod ili da pokuša da iznenadi potencijalnog rivala za borbi za opstanak i umalo je uspeo u tome.

Iako su gosti igrali od 40. minuta sa igračem manje, pošto je Landstram zasluženo zaradio crveni karton, Šefild je uspeo da povede.

U 63. minutu, mlađani defanzivac Bogl, koji je ušao u igru u 54, postigao pogodak za 0:1.

Brajton je krenuo u ofanzivu, na sve ili ništa, odmah je ušao Dani Velbek, što je bio i ključan potez.

U 87. minutu, Brajton je konačno uspeo da kruniše inicijativu, Velbek se našao na pravom mestu, pokupio je odbitak, primio na grupi i poslao loptu pod prečku za 1:1.

Brajton je tako propustio veliku šansu da pobedi tim koji je pre ovog meča imao samo jedan osvojen bod. Brajton je sada i dalje u opasnoj zoni, sa samo dva boda više od Fulama i Barnlija koji su na deobi mesta koje vodi u Čempionšip.