Brest "gazi" u LŠ, ali u Ligi 1 "štuca" - Ren "ukrao" bod u 87. minutu

subota 19.10.2024.
18:55

Ne baš najbolja uvertira Bresta za Bajer Leverkuzen.

Stade Brestois 29

Fudbaleri Bresta i Rena remizirali su rezultatom 1:1, u utakmici osmog kola francuske Lige 1.

Brest je senzacionalno jedan od timova sa maksimalnim učinkom u Ligi šampiona posle dva kola, ali domaće prvenstvo nije baš najbolje počeo i sada je sa 10 bodova tek deveti na tabeli.

Ovaj tim danas nije napravio najbolju uvertiru pred meč protiv Bajer Leverkuzena u trećem kolu elitnog takmičenja.

Ren je sa druge strane na 12. poziciji sa osam bodova na svom kontu.

Domaćin je poveo u 54. minutu, kada je Del Kastiljo iz penala matirao iskusnog golmana Stiva Mandandu, za 1:0.

Kazneni udarac je inače dosuđen zbog igranja rukom Matusive u svom šesnaestercu, posle snažnog udarca Lis-Meloa.

Delovalo je da će Brest ovde slaviti, bio je u kontroli, ali Ren je uspeo da dođe do boda u 87. minutu.

Kalimuendo je posle jedne sjajne akcije gostiju poslao pas u peterac sa desne strane, a Žota pogodio metu sa svega dva metra, za konačnih 1:1.