nedelja 03.01.2021.
17:26

Siguran trijumf domaćina protiv Volfsburga.

EPA-EFE/Lars Baron

U okviru 14. kola nemačke Bundeslige, fudbaleri Borusije savladali su u Dortmundu Volfsburg rezultatom 2:0.

"Vukovi" su nešto bolje ušli u meč, pa su i prvi pripretili preko Šlagera i Gerharta, da bi na drugoj strani uzvratio Rojs.

Pokušao je i Haland krajem poluvremena kada mu je golman "skinuo" šut, u nastavku akcije Sančo je promašio praktično prazan gol, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0 i pored pokušaja Rojsa iz slobodnog udarca.

Nastavili su "milioneri" sa opasnim napadima, da bi konačno u 66. minutu probili odbranu Volfsburga, nakon kornera Sanča pogodio je Manuel Akanđi.

Usledio je nešto mirniji ritam, domaćin je u završnici meča pogodio još jednom kada je precizan bio Sančo, pa je Dortmund uspeo da osvoji nova tri boda i uhvati priključak sa vodećim timovima.

"Milioneri" trenutno zauzimaju četvrtu poziciju u Bundesligi sa 25 bodova, dok jedan bod manje ima Volfsburg na šestom mestu.