Burkina Faso u polufinalu, sudije opet u centru skandala!

subota 29.01.2022.
22:21

Ludilo na AKN.

EPA-EFE/FOOTOGRAFIIA

Fudbaleri Burkine Faso plasirali su se večeras u polufinale Afričkog kupa nacija, nakon što su pobedili Tunis sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola za Burkinu Faso bio je Dango Uatara u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Burkina Faso je od 82. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio upravo strelac jedinog gola na meču.

Ono što treba napomenuti jeste da je sudija ovog meča imao svoj šou, pošto je svirao kraj utakmice 20 sekundi preisteka nadoknade koju je i sam odredio.

Tunišani imaju za čim da žale, tražili su i penal, a sudija je imao nekoliko kontroverznih odluka.

Burkina Faso će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Senegal - Ekvatorijalnaa Gvineja.

Najveći uspeh do sada Burkina Faso je ostvarila 2013. u Južnoj Africi, kada je stigla do finala Afričkog kupa nacija, u kome je poražena od Nigerije. Na prvenstvu u Gabonu 2017, Burkina Faso je osvojila treće mesto.