Čelsi ne odustaje od LŠ, Sautempton jednom nogom u Čempionšipu!

četvrtak 19.04.2018.
22:37

Ekipa Čelsija je uspela da savlada Barnli na gostovanju, Sautempton sve bliži Čempionšipu.

Beta/Anthony Devlin/PA via AP

Na 100. utakmici Antonija Konte u Čelsiju, "plavci" su uspeli da savladaju Barnli rezultatom 2:1.

Bili su bolji Konteovi izabranici od samog starta, stvarali su šanse, a do gola su stigli u 20. minutu, Mozes je prošao po desnoj strani, uputio centaršut, a Long je na svoju nesreću skrenuo loptu u mrežu.

Poup je odbranio jedan udarac Morati u 33. minutu, a upravo je Morata imao veliku šansu u 59. minutu kada je izašao 1 na 1 sa golmanom Barnlija. Šutirao je pored gola, imao je Žirua samog na drugoj strani.

Kazna vrlo brzo stiže, Barns postiže gol, pogodila ga je lopta, Gudmundson je prethodno šutirao ka golu Čelsija.

Svega pet minuta je bio nerešen rezultat na snazi, u 69. minutu Viktor Mozes uspeva da postigne gol i da reši pitanje pobednika danas.

Čelsi je sačuvao svoju mrežu do kraja utakmice, dovoljno za nova tri boda i nastavak nade da može u Ligu šampiona naredne sezone.

U drugom meču dana Lester je dočekao Sautempton, pobednika nije bilo, ostao je onaj najnepopularniji rezultat do samog kraja. Lester je bio nešto bolji tim u današnjem meču, Vardi i Keleči Iheanačo su promašili dobre šanse.

Sautempton je sve bliži ispadanju iz Premijer lige.

Igrao je Dušan Tadić svih 90 minuta danas.

37 Komentara

Jazzblues
Saturday, 21.04.2018
02:49

Mozda, dogodi se čudo. Nikad se ne zna.Chelsea to može!

BojanMC
Friday, 20.04.2018
10:00

Komentator na pocetku meca:'Danas Barnli ima 3 pobede vise od celzija u medjusobnim duelima, a pre dolaska Romana imao je vise titula prvaka Engleske.' DA DA, celzi JE VELIKI KLUB. HAHAHA. Jos malo pa da se izjednace u pobedama sa Barnlijem. Hahaha.

CHOsen One
00:25

Ovaj Emerson je buduci starter od sledece sezone. Decko ima sve sto lijevi bek treba da ima. Zver.

Kolos
Thursday, 19.04.2018
23:46

Хм, тешко ће ово Челси извући... није да им не желим али тешко.

Маркус19
23:18

Највећа флопчина међу шпицевима на Острву је Алваро Мората. Доказао лик вечерас.

CFC-Macedonia
13:08

Slazem se.....

Marcos Alonso
23:16

Nije se smjelo kiksati protiv West Hama ali poznavajuci Totenhemov luzerski mentalitet moguce da i nakon pobjede na Bridzu ispuste dovoljno bodova da prepuste 4. mjesto Celsiju ali tesko. Moratu neko pod hitno mora nauciti da sutne loptu,steta za njegov talenat opet previse promasaja ali je igra bila dobra,realizacija je najvise kriva sto top 4 nije obezbjedjen uveliko

23:39

Ma brate sve i jedan bi onako sutnu veruj mi. Jednostavno momak ima peh, nece ga. Istrci lepo, oslobodi se, trudi se, vidis da i ne pada vise olako (situacija kada ga onaj vuce za dres a on kida koliko moze). Ima volje i onaj smek napadaca ali popraviti ce zavrsnicu. Biti ce to jedan od najbolji na svetu videt ces, ne bitno u Celsiju ili nekom drugom klubu.

II Plava Horda II
23:45

Vise na momente tragikomicna odbrana nego napad, Po ko zna koji put smo primili gol iz prvog suta, onako ostaviti coveka samog je za streljanje.

23:13

Kakav promasaj Morate, Mozes blistao veceras, svaka cast.

22:56

Sta Morata promasi,konte ga ubio u pojam sa dekadentnim fudbalom retko ulazi u gol sanse i ono sto je usao sve je promasio...

23:28

pa da je iskoristio pola gol sansi koje je imao ,20 golova bi postigao vec minimum

Stabber
23:58

Zato sto je panj, zato i ne daje golove

Crveno boja ljubavi
22:54

Koju crnu LS,Totenhemu se ne zna koja je utakmica laksa do kraja,nema ni Celzi nesto puno tezi raspored,sem utakmice sa Liverpulom,koji sigurno nece zapinjati,ali opet nije njima Celzi ni najmanje drag zbog one sezone.

mosala1983
22:47

Добро је играо Челзи, али ЛШ тешко ове године. Није довољан Азар. Остатак екипе је био просечан ове сезоне.

23:41

Nije dovoljan Azar? Pa lik je ove sezone bio najblaze receno solidan, nie cak ni najbolji pojedinac Celsiju.

Непобедиви
00:27

Koji Azar? Nema ga cele sezone. Sakrio se u misiju rupu.

NikkiCFC
22:44

Jedva cekam kraj sezone. Stvarno je tesko razumeti kako smo porazima od mnogo losijih timova sa dna tabele dospeli u situaciju da opet tri losija tima budu ispred nas. Igrace ni krivi ni duzni LS zato sto smo mi imali under performance.

VANDAL_boys
23:21

Liverpul je ove sezone bolja ekipa bila od Celsija.

Akiaki15935867
00:22

I junajted je bio mnogo bolji od Celzia

NemanjaLFC
23:52

Stvarno te nije stid napisati da ste bolji od Liverpula ove sezone?

22:42

Lepa utakmica. Drago mi je sto je Don Antonio krenuo sa dva spica i funkcionisali su fantasticno. Po meni su se dobro svi pokazali a posebno mi je drago zbog malog Emersona koji vidi se ima ideje i vizije za poziciju levog beka/krila. Zao mi je Alvara i Zirua obojica su se trudili kidali, pogotovo Alvaro sto je ono profulao a sam se prakticno izborio za poziciju. Opet glup gol smo dobili iz prvog udarca Barnlija. Kako je lepo bilo cuti polovinom prvog poluvremena kako se orilo stadionom Don Antoniooooo... Nadam se da ce kralj ostat i povesti nas u novu sezonu! Idemo momci do zadnjeg promila nade da se dohvatimo TOP5!!! #CFC

23:21

Like imas za "Konte ostaje"....Morata i Giru nisu za Chelzi definitivno, kazes oboje trudili se protiv Burnley? pa takav promasaj ne bi ni bivsi igrac Partizana Spasic promasio. a Giru osven padati i valjati se po tereno moze on jedan jedini pas tacno da dodaje? ...Eh sad znamo koliko nam Fali Diegoooo i Matic Pajak u sredinu. Bakojoko ne zna de je istok a de zapad kad uzme loptu, vrti se bezidejno u krugu.

lonchy2909
10:19

Svaki napadac masi zicere. Nema tog covjeka na planeti koji ce iskoristiti svaku sansu. Pogledaj samo Tijeri Anrija koji je medju top pet strijelaca lige I koji je redovno bio u top tri strijelca svaku sezonu zabijao nenormalne golove I redovno masio bar cetri pet zicera u sezoni koje bi svako pogodio. Pogledaj na youtubu prvo, pa onda kritikuj Moratu, Zirua, Lukakua I ostale sto mase zicere.

23:43

Mislis top4, inace za ostalo se slazewm, postaje iritantno koliko puta smo primili gol iz prvog suta, ponekad i jedinog.