CSKA se ne predaje tako lako

subota 06.05.2017.
15:01

Fudbaleri moskovskog CSKA slavili su u 27. kolu ruske Premijer lige, na gostovanju u Permu.

Beta/AP Photo/Ivan Sekretarev

"Armejci" su savladali Amkar sa 2:0 (0:0) i tako zadržali makar teoretske šanse da mogu do titule.

Na stadionu "Zvezda" u Permu nije bilo golova u prvih 45 minuta, ali je u nastavku za samo pet minuta CSKA rešio pitanje pobednika.

Poveli su u 60. minutu preko Čalova, ko ji je nakon duplog pasa sa Vitinjom preciznim udarcem matirao golmana domaće ekipe.

Samo pet minuta kasnje, vezista Natko je uputio udarac sa ivice kaznenog prostora ka golu Amkara, lopta je zakačila nekog od defanzivaca domaće ekipe i prevarila golmana Komiha.

Do kraja nije bilo promene rezultata, u postavi Amkara je svih 90 minuta na terenu proveo bivši igrač Partizana Aleksandar Miljković, dok Zoran Tošić nije bio ni u protkolu kod "Armejaca".

CSKA je tako prišao na sedam bodova prvoplasiranom Spartaku, ali ima u susret više od gradskog rivala. Zadržali su teoretske šanse, ali će Spartak overiti titulu pobedama u naredna dva susreta.

Ekipa iz Perma je na devetom mestu, sa 34 boda, 19 manje od današnjeg rivala.