Derbi severa u finalu Kupa Italije, Atalanta preslišala Napoli!

sreda 10.02.2021.
22:41

Pesina i Zapata nezaustavljivi.

EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Fudbaleri Atalante plasirali su se u finale Kupa Italije pošto su u revanš meču u Bergamu, posle duela bez golova u Napulju, pobedili Napoli sa 2:1.

Izabranici Đan Pjera Gasperinija stigli su do visoke prednosti već u ranoj fazi meča zahvaljući Duvanu Zapati, koji je u razmaku od osam minuta postigao gol i zabeležio asistenciju.

Najpre je u 10. minutu postigao izuzetan gol udarcem sa oko 20-ak metara, a u 18. je ostavio loptu na tacni Mateu Pesini koji je lako izvršio egzekuciji pred golom Ospine.

Do kraja poluvremena Luis Murijel je imao priliku da praktično reši svaku dilemu, ali je njegov promašaj kaznio Irving Lozano početkom drugog poluvremena.

Fudbaler Napolija je iz drugog pokušaja savladao golmana Atalante krajem 53. minuta unevši potpunu neizvesnost u meč.

Usledio je strašan odgovor domaćeg tima, ali Gosens i Zapata nisu uspeli da materijalizuju izuzetne šanse koje su imali.

Do kraja meča visio je treći gol u vazduhu za ekipu Atalante, ali je sve moglo da padne u vodu da je u 74. minutu Viktor Osimhen kaznio promašaje domaćih.

Treći gol ipak nije izostao. Strelac je u 78. minutu, drugi put na meču, bio Pesina, ponovo na Zapatinu asistenciju.

Bio je to izuzetan gol povratnika iz Verone, kojim je definitivno otpisao Napoli iz šanse da se plasira u finale.

Atalante će u finalu Kupa Italije igrati protiv Juventusa, koji je samo dan ranije eliminisao Inter.