utorak 30.10.2018.
23:11

U osmini finala kupa Nemačke prošli su favoriti.

EPA/Michael Hanschke

Danas je odigrano osam utakmica šesnaestine finala DFB pokala, nemačkog kupa, a u narednu fazu plasirali su se timovi koji su bili favoriti večeras.

Volfsburg je slavio protiv Hanovera u gostima, Mehmedi i Veghost su bili strelci na ovom meču, a Bajern je uz male probleme prošao Rodinghauzen, bilo je 1:2. Sandro Vagner je postigao prvi gol za Bajern, da bi Tomas Miler u 13. minutu iz penala udvostručio prednost.

Renato Sančez je promašio penal kojim je mogao da reši pitanje pobednika već u 23. minutu, da bi domaći smanjili i uveli meč u neizvesnost kada je u 49. minutu Mejer postigao gol. Ipak, bez promene do kraja utakmice.

Herta je pobedila Darmštat sa 0:2 golovima Ibiševića i Mitelštata, dok je Hamburg savladao Vehen golovima Lasoge (2) i Santosa.