subota 06.01.2018.
23:32

Pauza u Seriji A dolazi u pravom trenutku za fudbalera Juventusa.

Beta/Filippo Venezia/ANSA via AP

Juventus je večeras nastavio pobedonosni niz u Seriji A, savladan je i Kaljari u gostima sa 1:0, pa i posle 20. kola aktuelni šampion zaostaje samo bod za vodećim Napolijem.

Ipak, ono što posle meča na Sardiniji brine navijače Juventusa jeste situacija sa Paulom Dibalom.

Najbolji strelac Juventusa, sa 14 golova od početka sezone u Seriji A, posle samo pet minuta igre u drugom poluvremenu požalio se na bol u zadnjoj loži i u suzama je napustio teren.

Zamenio ga je Daglas Kosta koji je kasnije imao značajnu ulogu kod postizanja jedinog gola u ovoj utakmici.

Za sada nije poznato koliko je ozbiljna povreda na koju se požalio Dibala, ali svakako će mu dvonedeljna pauza u Seriji A dobro doći.

To je posle meča potvrdio i trener Alegri.

''Ne znamo još koliko je loše, moraće da se obave testiranja. Srećom, idemo na dvonedeljnu pauzu i evidentno je da će Dibala morati da pauzira duže od ostalih tokom tog perioda. Nadam se da će biti spreman za odlučujući deo sezone'', poručio je Alegri.