21:27

'Modri' su oborili na pleća najvećeg rivala pred svojom publikom i provremeno zaseli na čelo tabele.

vecernji.hr
vecernji.hr

Derbi 4. kola HNL-a odigran je na zagrebakom 'Maksimiru', gde je Dinamo savladao Hajduk iz Splita sa 3:1.

Domaći su poveli već posle devet minuta igre, Ante Ćorić je bio strelac, odbrana Dalmatinaca je delovala veoma smušeno u tom trenutku.

Sa minimalnom prednošću Dinama otišlo se na veliki odmor, a nova promena rezltat viđena je posle dvadesetak minuta igre u nastavku kada Zoran Nižić posle kornera izmiče pažnji odbrane domaćina i poravnava na 1:1.

Izjednačenje je došlo kao plod bolje igre Hajduka još od trenutka kada je pao prvi gol na utakmici. Ispromašivali su se Splićani, a najbolju šansu pre poravnanja imao je Futać početkom drugog poluvremena, ali je njegov pokušaj završio na prečki.

Ipak, Zagrepčani u finišu uspevaju da stignu do pobede, utisak je da je ona došla kao plod traume 'Bilih' zbog teže povrede Futaća, koji je hitno odvežen u bolnicu posle duela sa Brankovićem petaestak minuta pre krja.

Rezervista Olmo je u 78. minutu pogodio za 2:1, a konačan rezultat derbija postavio je El Sudani dva minuta kasnije.