Duća u stilu najboljih napadača, Ajaksu nedovoljno 34 udarca ka golu!

sreda 09.11.2022.
21:58

I kapiten namestio nišanske sprave.

EPA-EFE/ROBERT PERRY

Fudbaleri Ajaksa remizirali su sa ekipom Vitesea rezultatom 2:2 u 13. kolu Eredivizije.

Već u šestom minutu Dušan Tadić je iskoristio asistenciju Bergvajna, pošto je u stilu napadača utrčao kroz peterac i skrenuo loptu nogom za vođstvo Ajaksa - 1:0.

Ajaks je nakon toga promašio tri velike šanse preko Klasena, Berghausa i Kudusa, pa je usledila kazna.

Ajaks je ponovo igrao sa mnogo oscilacija i prelako dozvolio rivalu da dođe do gola. Tako je Manhof u 25. minutu postigao pogodak za 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena. Prethodno je Klasen propustio još jednu veloku šansu.

Ajaks je nastavio da napada i stvara šanse i u nastavku, promašivali su Bergvajn pa Kudus, pa Vijndal i još dva puta Brobi i opet je usledila kazna.

U 74. minutu Manhof je postigao drugi gol na meču za 1:2  i potpuno šok za domaće.

Ipak, samo pet minuta kasnije, rezervista Lorenco Luka je u prvom kontaktu sa loptom iskoristio asistenciju Blinda za 2:2.

U samom finišu Brobi je propustio i treću priliku, verovali ili ne, Ajaksu je to bio 34 udarac ka golu, ali nedovoljno da dođe do pobede.

Ajaks je sada na bod iza PSV Ajndhovena, dok mu Fejenord diše za vratom, te nas čeka verovatno najluđa borba za titulu do samog kraja...