Džigi i Lazović pretili, Brozović pogađao - Interu sva tri boda!

nedelja 11.12.2016.
22:38

U poslednjoj večerašnjoj utakmici 16. kola Serije A, Inter je na svom terenu savladau ekipu Đenove. Hrvatski reprezentativac junak utakmice.

Beta/AP Photo/Luca Bruno

Zanimljiva i sadržajna utakmica odigrana je večeras u Milanu, gde je Inter peed svojim navijačima savladao Đenovu rezultatom 2:0.

Đenovljani, u čijim je redovima od prvog minuta nastupio i naš Darko Lazović, hrabro se suprotstavila favoritu i tokom prvog poluvremena propustila je nekoliko prilika za vođstvo. Među njima, beležimo i Lazovićevu iz 19. minuta, ali ni on nije bio precizan.

Na drugoj strani, golgeterski raspoložen bio je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović, koji je u 38. minutu doveo ''Neroazure'' u vođstvo.

Sve se dogodilo posle kornera sa desne strane, lopta se potom iz šesnaesteeca odbila do Brozovića, koji snažnim i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u mrežu - 1:0.

Sličan razvoj događaja i u drugom poluvremenu. U ekipi Đenove je priliku da zaigra dobio i Nikola Ninković, koji je u 57. minutu zamenio Okamposa i koji je devet minuta kasnije imao prelep pokušaj sa oko 25 metara, ali je lopta prohujala pored leve stative Handanovićevog gola.

Minut kasnije opasno je pripretio i Darko Lazović, ponovo bez uspeha, a onda, već u 69. minutu, usledio je odličan prodor Žoao Marija koji na kraju proigrava Brozovića, a Hrvat stavlja tačku na ovaj meč - 2:0.

Inter se ovom pobedom probio na osmo mesto sa 24 boda, a Đenova je ostala na 13. poziciji sa 20 osvojenih bodova.

Golove sa večerašnjeg meča možete da pogledate OVDE.

17 Komentara

amigo999
Monday, 12.12.2016
11:03

Zasto ne puste Barbosu da igra umesto Palacija...Decko je rasturao u Santosu, ali kao mora da se aklimatizuje....

Bel
01:15

Pioli zaboravio na lepotu i krenuo da igra na rezultat, ipak, Inter je veliki klub i ovakve utakmice se resavaju sa 60 % snage posebno kod kuce, ali ova sezona je lose pocela samim odlaskom Mancinija, jer je covek otisao pred sam pocetak sezone, De Bur nije imao vremena da napravi nesto, Pioli je samo prelazno resenje do leta nadam se kad ce stic neki ozbiljniji trener, uz par pojacanja posebno u odbrani, mislim da cemo tek tad moc da se nadamo necemu, ovo ovako ne ide, ne zna se ko pije, a ko placa, tim nema dva grama samopouzdanja.

INTERnacionalist
14:00

..sa 60% snage? Druze Djenova je prije neko dan dala 3 gola juventusu za 20 minuta! A to ljepota igre i rezultati bas ne ide u Italiji,dokaz je Roma godinama unazad,a Murinjov Inter je igrao ruzan fudbal a osvojio sve sto sto se osvojiti moze! Samo nek oni igraju ruzno i nek uzimaju bodove,od lijepe igre bez bodova slaba vajda!

_Boca_
Sunday, 11.12.2016
23:54

Sta je ovo ? Ovo nije moj Inter !!! Zasto Felipe Melo, Palacio, Nagatomo ? Inter ne moze igrati 4-3-3 ili jos gore 3-4-3 ! Suludo je praviti od Candreve krilnog napadaca sa 32 godine. Bekovi blaga je rec katastrofa. Jos jedna izgubljena sezona izgubljeni igraci ( cast pojedincima) Izgubljen trener ! Jedino pohvala za Brozu koji je odigrao fantasticno. Sportski pozdrav :))

23:53

..to je taj ludi Broz koji nista ne valja! Lose prvo poluvrijeme i dobro drugo,Djenova je zilava ekipa a mali Colo Simeone ce da bude top napadac! Bravo za Brozovica al veceras je izdominirao Joao Mario u svim segmentima igre! Pazza Inter pazza Broz!

Paris St. Germain
00:42

Ja povlacim sve sto sam rekao lose za Broza.Decko je vazna figura u Interu.Stvarno me je sramota sto sam ga proteklih meseci pljuvao,a mozda je to i ispalo dobro,te ovako pruza bolje partije.

23:50

..ko nije gledao utakmicu a procita tekst pomisli da je Djenova rasarafila Inter,i da je rezultat greska..

No ®ules
23:45

Igramo egal sa Djenovom na svom terenu, vodimo 2:0 i nemamo petlju da ubacimo Barbosu, da i mi vidimo koliki je promasaj a ne da nam Pioli soli pamet! Forza Inter! Ipak, tesko cemo ovakvom igrom u prvih 5, a kamoli u top 3!

00:04

..aj sad reci mi,mjesto koga bi ti u onoj formaciji ubacio Barbosu? Da ne bi mozda mjesto Ikardija koji se 90 minuta rva sa korpulentnim stoperima Djenove il mozda umjesto Kandreve koji igra ful beka krilo i napadaca svo vrijeme? Barbosa je spic igrac ili drugi spic,ne moze da igra sam u napadu jer nije korpulentan i nije taj tip igraca a ne moze da igra na krilu u sistemu dje krilni igaci obavljaju masu defanzivnih zadataka! I meni je krivo sto Barbosa ne igra al u formaciji dje se igra sa samo jednim spicom i dva krila zaboravite ga! 4-4-2, 3-5-2 ,4-2-1-2 to su formacije za njega kao podrska Ikardiju!

No ®ules
00:33

Igramo kukavicki to je poenta! Vodimo 2:0 i pojacavamo odbranu i sredinu. U 16-om kolu razigravamo Palasija, Edera, Nagatoma i Mela koji nikako nece biti neki faktori na duge staze, drzimo Mianza, Barbosu, Perisica, Jovetu i Banegu na klupi.., raspad sistema, bruka!

_Boca_
00:26

Kada nije dobio sansu na utakmici protiv Fiorentine jasno je da Barbosa odlazi. Drrugar mi je pricao da je mediski naduvan u Brazilu aa da je tamo prava zvezda i talenat Juan Jesus, nazalost izgleda da je bio upravu. Sam znas da nam je transfer politika katastrofa zadnji 5 godina ee das 30 mil za igraca aa odigra ti svega 15 min u polu sezeoni ?! Sportski pozdrav

Oldboy
23:42

Ispromašivala se Đenoa I stigla kazna, obično se to Interu događa, ali ovaj put sreća se okrenula. A šta Palacio I Melo rade ispred Banege, Perišića, Jovete pa čak i Gabigola to samo dragi bog zna

00:06

..Melo je odradio posao,to je jedini preostali ''mesar'' u ekipi i ne treba ga mijesat sa Banegom! Pioliju su jednostavo trebali misici pozadi da bi oslobodio Maria i Broza,a rezultat se vidio..