​EP (U21) - Španija u 90. minutu do prvog mesta, Hrvati idu kući bez datog gola!

Autor: Lazar Nikolić
utorak 27.06.2023.
22:37

Poznati parovi polufinala.

EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Fudbalske reprezentacije Španije i Ukrajine plasirale su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva za mlade!

Upravo su Španci i Ukrajinci u međusobnom duelu odlučili o pobedniku grupe B, a nakon remija 2:2, "crvena furija" će u polufinale sa prvog mesta.

Ukrajina je povela u 43. minutu golom napadača Bogdana Vjunika. Vratili su se Španci u igru posle samo četiri minuta igre u drugom delu kada je autogol postigao vezista Ukrajinaca Ivan Želizko.

Novo vođstvo Ukrajini doneo jevezista Šahtjora iz Donjecka Georgij Sudakov iz penala devet minuta pre kraja, ali je zlata vredan bod Španiji obezbedio Abel Ruiz golom u 90. minutu na asistenciju Rodrija.

U drugom meču trećeg kola iste grupe Hrvatska i Rumunija remizirale su bez golova 0:0.

Tako su obe ekipe došle do svog prvog i jedinog boda na šampionatu, ali su takmičenje završile bez postignutog gola.

Standings provided by Sofascore

Iz grupe A u polufinale su se plasirale domaćin Gruzija i Portugalija. Gruzijci će u borbi za finale igrati protiv Ukrajine, dok će Portugalci na megdan Špancima.