19:57

Sezona iz snova za zagrebačke ''Modre'', na svim nivoima!

uefa.com
uefa.com

I dok prvi tim Dinama blista u Ligi Evrope i ima velike šanse za plasman u četvrtfinale tog takmičenja, U19 ekipa zagrebačkih ''Modrih'' igra odlično u omladinskoj Ligi šampiona.

Danas su Dinamovi omladinci ostvarili istorijski uspeh plasmanom u četvrtfinale U19 Lige šampiona, pošto su na ''Hitrec Kacijanu'' pred 3.500 gledalaca eliminisali Liverpul boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, a posle penal serije bilo je 4:3 za Zagrepčane, koji će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Čelsi - Monpelje.

U 53. minutu, Liverpul je poveo golom Bobija Dankana, a 15 minuta kasnije Leon Sipoš je izjednačio na 1:1.

Junak utakmice bio je golman Dinama Dinko Horkaš sa dva odbranjena jedanaesterca.