FA Kup: Konteove muke, "Plavci" dvaput "crveneli", penali odlučili pobednika, Vigan očitao lekciju Premijerligašu!

sreda 17.01.2018.
23:47

U okviru 1/32 finala FA Kupa, večeras su odigrana tri ponovljena duela.

Epa/Peter Powell

Nakon remija u Noriču, nakon 90 minuta nije bilo pobednika ni na "Stamford Bridžu", bilo je 1:1 (0:0), pobednik je odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca.

Mučili su se Konteovi puleni u prvih 45 minuta, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku došli do gola.

Kenedi je ubacio dobru loptu sa leve strane, na pravom mestu se našao Batšuaji, koji matira Gana udarcem u bliži ugao.

Kada se činilo da je sve gotovo, gosti dolaze do šokantnog izjednačenja.

Luis pogađa mrežu Kabaljera na asistenciju Švajcarca Klosea, u četvrtom minutu nadoknade.

Nije bilo vremena da Čelsi pokuša da izbegne produžetke, gledali smo dodatnih 30 minuta na "Bridžu".

A onda, pred kraj drugog produžetka, dva velika peha za "Plavce".

Igrao se 117. minut kada je Pedro zaradio drugi žuti karton, ostao je prvak Engleske sa desetoricom na terenu.

Samo četiri minuta kasnije, u nadoknadi, Alvaro Morata dobija žuti zbog simuliranja, a onda i drugi žuti zbog nesportskog ponašanja. Burno je odreagovao na sudijsku odluku, dobio je žuti zbog teatralnog pada u kaznenom prostoru Noriča, a odmah i drugi za reakciju, Čelsi je pred penale ostao sa devet igrača u polju.

Usledili su penali, dobro je počelo po "Plavce", pogodio je Vilijan, a onda je Kabaljero skinuo šut Nelsonu Oliveiri.

Nakon toga pogađaju Luiz sa jedne i Medison sa druge strane, 2:1 za Čelsi, nakon dve serije.

Usledila je treća serija, precizni su bili Aspilikueta i Bosanac Vrančić.

Moglo je sve da bude gotovo u četvrtoj seriji, Kante je pogodio, pritisak je bio na narednom izvođaču "Kanarinaca". Ipak, Marfi je bio precizan, usledila je peta serija.

Muke ""Plavaca" okončao je Eden Azar, pošto je bio precizan u petoj seriji, Čelsi je nakon velike muke došao do trijumfa i plasmana u 1/16 finala FA Kupa.

Vigan je na svom terenu potpuno iznenadio ekipu Bornmuta, nakon što je prvi duel okončan na "Vitalitiju" sa 2:2, u revanšu je ekipa iz Lige Jedan slavila sa 3:0 (1:0).

Poveli su u devetom minutu, strelac je bio Morsi, da bi u nastavku za samo tri minuta rešili pitanje pobednika.

Najpre je rezervista Brn u 73. minutu, samo 120 sekundi nakon ulaska na teren, povisio na 2:0, da bi i tri gola prednosti domaćinu doneo Elder tri minuta kasnije.

To je bio i konačan rezultat, Vigan je zasluženo slavio protiv ekipe koja je u minulom kolu Premijer lige savladala Arsenal.

Svonsi je takođe overio plasman u narednu fazu, nakon remija bez golova na stadionu Vulverhemptona, sada su u revanšu na "Libertiju" slavili sa 2:1 (1:0).

Poveli su u 11. minutu, strelac je bio Džordan Aju.

Gosti dolaze do izjednačenja nakon 20ak minuta igre u nastavku, strelac je bio rezervista Žota. Bivši igrač madridskog Atletika i Porta postigao je gol samo dva minuta nakon što je ušao na teren.

Ipak, tri minuta je trajala radost gostiju, Svonsi u 69. minutu vraća prednost preko Vilfrida Bonija.

To je bio i konačan rezultat, ekipa iz Premijer lige je nadigrala prvoplasirani tim Čempionšipa i ide u narednu fazu najstarijeg takmičenja na svetu.