ponedeljak 09.04.2018.
22:22

Ubedljiva pobeda Leverkuzena u poslednjoj utakmici 29. kola Bundeslige.

Beta/Federico Gambarini/dpa via AP

Veliki preokret večeras u Lajpcigu, domaćin vodio 1:0 do pred kraj prvog poluvremena, a onda doživeo pravi brodolom. Na kraju ubedljivih 4:1 za goste iz Leverkuzena!

Lajpcig je poveo posle 17 minuta igre, golom Zabicera, a na asistenciju Poulsena. To vođstvo domaćeg tima potrajalo je do poslednjih trenutaka prvog poluvremena, kada je Haverc najavio preokret postizanjem izjednačujućeg gola.

Nastavak meča u potpunosti je pripao ekipi Leverkuzena. Brant je u 51. minutu doveo goste u vođstvo, a samo pet minuta kasnije Recos je naterao golmana Gulašija da i treći put izvadi loptu iz mreže.

Već tada je postalo jasno da će bodovi otputovati u Leverkuzen, a to je samo potvrdio Kevin Foland u 69. minutu, za konačnih 4:1.

''Farmaceuti'' sada imaju 48 bodova, a večerašnjim trijumfom su se probili na četvrto mesto na tabeli. Lajpcig je sada šesti sa 46 bodova, koliko ima i ekipa Ajntrahta iz Frankfurta.