20:53

Klub iz Istanbula, koji je ovog leta dobio novog vlasnika i novog šefa struke, slabo je počeo sezonu.

EPA-EFE/MANUEL DE ALMEIDA

Fenerbahče nakon četiri kola u turskoj Super Ligi ima samo tri osvojena boda.

Doživeli su i treći poraz večeras na svom stadionu, gde je sa 2:3 (1:0) bio bolji Kajzeri.

Poveli su domaći fudbaleri u 13. minutu, strelac je bio Aju nakon centaršuta Kaldirima.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon sedam minuta igre u nastavku Mensa poravnao rezultat.

Ipak, samo pet minuta nakon poravnanja, Slimani vraća prednost domaćoj ekipi.

Nije dugo trajala radost fudbalera i navijača Fenerbahčea, jer je u 61. minutu Martin Škrtel autogolom poravnao rezultata.

Veliki šok za Fener usledio je u 69. minutu, kada je Čeri preokrenuo rezultat, Kajzeri je poveo sa 2:3.

Rodila se nada u domaćem sastavu u 83. minutu, kada je rezervista Džinaz dobio direktan crveni karton, Kajzeri je ostao sa desetoricom na terenu.

Uspeli su ipak gosti da se odbrane do kraja susreta i ostvare veliku pobedu.

Nešto ranije danas sastali su se i Ahisar i Sivas, meč je okončan nerešenim rezultatom 1:1 (0:0).

Gosti su na startu drugog dela poveli preko Arune Konea, da bi konačnih 1:1 u 82. minutu postavio Regatan.