Fenerbahče pobedom posle preokreta otvorio sezonu u Turskoj

petak 11.09.2020.
21:01

Fudbaleri Fenerbahčea slavili su na gostovanju u prvom meču turske Super Lige za sezonu 2020/21.

Sportske.net

Počela je nova sezona i u Turskoj, Rizespor je na otvaranju dočekao Fenerbahče, gosti su slavili sa 1:2 (0:0).

Imao je Fener veliku priliku u 32. minutu, dobili su penal nakon jednog igranja rukom, odgovornost je preuzeo iskusni Džaner Erkin.

Ipak, golman Rizea Akan ga je pročitao i odbranio njegov pokušaj sa kreča, nije bilo promene rezultata.

Do odlaska na odmor nije bilo golova, da bi Rizespor stigao do prednosti nakon 15ak minuta igre u nastavku.

Centaršut Melnjaka sa leve strane, odličan skok Škode i efektan udarac glavom za 1:0.

Ipak, Fener stiže do izjednačenja u 76. minutu, Gonul je prebacio loptu preko linije nakon centaršuta Erkina iz kornera, lopta nije zatresla mrežu, ali je prešla gol liniju, golman ju je izvadio iz gola, što nije promaklo sudijama.

A onda, 10 minuta kasnije, novi penal, ovoga puta i pomalo sumnjiv, nakon vazdušnog duela se jedan od fudbalera Fenera požalio da je dobio udarac u lice.

Dobili su gosti penal, odgovornost je ovog puta preuzeo Sosa, koji je za razliku od Erkina bio siguran, preokret rezultata.