nedelja 13.09.2015.
23:47

Večerašnjim mečevima kompletirano je peto kolo francuske Lige 1.

BETA/AP Photo/Claude Paris

Fudbaleri Marseja nagovestili su večeras uspon forme, posle lošeg starta sezone. Oni su u petom kolu na svom terenu ubedljivo savladali Bastiju sa 4-1, što im je drugi trijumf u novoj sezoni, uz tri pretrpljena poraza.

Prvo poluvreme obeležio je vodeći gol Mendija u 15. minutu, a u nastavku je glavnu ulogu preuzeo Alesandrini, koji je svojim golovima u 46. i 66. minutu rešio pitanje pobednika.

Batšuai je u 70. minutu postigao i četvrti gol za domaće, a počasni pogodak za Bastiju delo je Brandaa u 80. minutu - 4:1.

Nešto ranije, Ren je kao gost savladao Nant sa 2-0 i tako upisao četvrtu uzastopnu pobedu i učvrstio se na drugom mestu na tabeli sa 12 bodova, jednim manje od vodećeg PSŽ-a.

Pobedu Remu doneli su N'Tep u 67. i Sio u 89. minutu, ali treba reći da je posao gostima bio značajno olakšan posle isključenja Adrijana u 52. i Sigtorsona u 78. minutu.

Podsetimo, tri boda u gostima danas je osvojio i Monako, koji je sa 1-0, golom Fabinja iz penala u 17. minutu savladao ekipu GFC Ažaksjoa.