subota 23.11.2019.
23:21

Brazilac na najbolji mogući način krunisao sjajnu sezonu.

AP Photo/Fabio Motta

Neverovatna završnica finala Kopa Libertadores, Flamengo je golovima u 89. i 92. minutu došao do preokreta, na kraju i do trofeja, više o samom susretu OVDE.

Gabrijel Barbosa je apsolutni junak Rija večeras, on je postigao oba pogotka za Flamengo u rasponu od samo tri minuta, te je tako najzaslužniji za veliku pobedu.

Popularni Gabigol je tako ispisao i istoriju takmičenja, kako je oborio rekord Luis Perez Munjoza.

Dva gola za tri minuta su dva najbrže postignuta gola u finalu, pomenuti Luis Perez Munjoz je u dresu Kolo Koloa dva pogotka postigao u rasponu od pet minuta (1991).

Ovo je kruna neverovatne sezone za Barbosu, on je u Flamengo došao na pozajmicu iz Intera u januaru, postigao je 22 gola i upisao osam asistencija na 26 upisanih nastupa u brazilskoj Seriji A, dok je na 12 nastupa u Kopa Libertadores upisao devet golova i dve asistencije.

Ugovor sa "Neroazurima" ističe mu leta 2022. godine, pozajmica u Flamengu mu ističe 31. decembra, videćemo da li će mu Antonio Konte ukazati šansu u dresu Intera, iako je Flamengo najavio da će na sve načine pokušati da ga zadrži.