21:30

U Belgiji se igra 19. kolo tamošnjeg šampionata, a subotnje veče protiče u znaku srpskih fudbalera.

partizan.rs
partizan.rs

Ekipa Kortrajka dočekala je u 20 časova i 30 minuta ekipu Muskrona, koja je ovaj meč rešila u svoju korist rezultatom 3-1.

Interesantno je da su sve pogotke na ovoj utakmici postigli bivši fudbaleri Partizana. Vođstvo Muskronu doneo je Marko Šćepović, pogotkom u 15. minutu utakmice, a pred sam kraj prvog poluvremena on je asistirao Filipu Markoviću za ubedljivih 2-0.

Boje Muskrona brane i još dvojica bivših igrača Partizana - Nikola Gulan i Nikola Aksentijević, koji su takođe večeras u startnoj postavi ove ekipe.

U drugom poluvremenu, Kortrajk je u 66. minutu prepolovio vođstvo Muskrona golom crnogorskog reprezentativca Žarka Tomaševića, koji je svojevremeno takođe bio član beogradskih crno-belih.

A da bodovi i definitivno pripadnu gostima, potrudio se Marko Šćepović, koji je u 84. minutu na asistenciju Markovića postavio konačnih 3-1.

Muskron se ovim trijumfom odvojio od začelja i uhvatio priključak sa ekipama iz sredine tabele.