Grupa B - Portugalska kanonada, sigurne i Švajcarska i Mađarska

ponedeljak 10.10.2016.
22:42

Baš kao i Belgija protiv Gibraltara, Portugal je bio nemilosrdan na Farskim Ostrvima. Sve tri pobede gostiju večeras u ovoj grupi.

Beta/AP Photo/Michael Sohn

Večerašnji mečevi trećeg kola kvalifikacija u Grupi B jasno su pokazali koje tri selekcije će se boriti na mesto koje vodi na Mondijal u Rusiji - Portugal, Švajcarska i Mađarska.

Aktuelni evropski prvak, selekcija Portugala, bio je i najubedljiviji večeras. Ronaldo i drugovi su kao gosti deklasirali selekciju Farskih Ostrva sa 6:0 i tako ponovili ono što su uradili i Andori pre nekoliko dana.

Ovoga puta, golgeterski se istakao Andre Silva, koji je postigao het-trik već u prvom poluvremenu, o čemu smo opširnije izvestili OVDE, a seriju golova je u drugom poluvremenu nastavio Kristijano Ronaldo, svojim pogotkom u 65. minutu sa ivice kaznenog prostora.

U samom finišu meča, u nadoknadi vremena, još dve lopte završile su u mreži domaćina. Prvo je Mutinjo pogodio za ''petardu'', a još ubedljiviji trijumf Portugalcima doneo je Žoao Kanselo za konačnih 0:6.

U Letoniji takođe pobeda gostiju, a bodove Mađarima u trijumfu od 2:0 doneli su Đuršo u 10. i Šalaj u 77. minutu.

Konačno, Švajcarska je sa 2:1 savladala Andoru u gostima. Šar je u 19. minutu iz penala doneo vođstvo Švajcarcima, a sve dileme oko pobednika rešio je Mehmedi u 77. minutu. U nadoknadi vremena, selekcija Andore je uspela da postigne svoj prvi gol u ovim kvalifikacijama, a strelac je bio Martinez.