Istanbulski "lavovi" su fino šrofitirali od kikseva gradskih rivala.

EPA/STR
EPA/STR

Bašakšehir je izgubio u gostima od Sivašspora i izgubio lidersku poziciju.

Isusni Aruna Kone je bio strelac jedinog gola na utakmici, zatresao je mrežu u 17. minutu utakmice i presudio turskom vicešampionu.

Nešto kasnije kiksnuo je i branilac titule Bešiktaš.

'Crni orlovi' iz Istanbula su osvojili samo bod u Kajzeriju, utakmica je završena rezultatom 1:1.

Bulut je doveo Kajzerispor u vođstvo posle pola sta igre, Čenk Tosun je poravnao u nadokandi prvog poluvremena.

Bešiktaš je gotovo celo drugo poluvreme imao igrača više pošto je isključen Tijago Lopez, ali se rezultat nije menjao.

Reprezentativac Srbije Duško Tošić je odigrao celu utakmicu na poziciji štopera, a turski šampion je zbog ovog remija skliznuo na četvrto mesto na tabeli. Preskočio ga je gradski rival Fenerbahče, koji je u petak na gostovanju u Bursi vezao četvrtu pobedu u nizu upisavši 'minimalac'.

Galatasaraj se posle debakla u gradskom derbiju protiv Bešiktaša vratio na pobednički kolosek pred svojim navijačima, juče je na Bosforu pao Akhisar, meč je završen rezultatom 4:2.