Igrao se "O Classico“, slavio Sporting! Grujiću dvadesetak sekundi...

petak 15.01.2021.
23:58

Bez pobednika u velikom derbiju.

EPA-EFE/ESTELA SILVA

Sporting je prvi na tabeli, a mogao je da uveća ovu prednost nakon ovog kola da je savladao Rio Ave (meč završen 1:1) pošto je čuveni "O Classico“ završen rezultatom 1:1.

Vodeća tri tima portugalskog šampionata su već odigrala svoje utakmice ovog kola i jasno je da je i pored nerešenog rezultata u ovom kolu, najviše profitirao Sporting koji je sačuvao svoju prednost u odnosu na svoje rivale.

Porto i Benfika su odigrali 1:1 na "Dragau" u veoma zanimljivoj utakmici gde smo videli dosta toga.

U 17. minutu fantastična akcija Benfike, Seferović iz prve proigrava Grimalda koji je bocnuo loptu i pogodio gol za 0:1.

Samo osam minuta kasnije izjednačenje, Korona pronalazi Taremija, ovaj nekako uspeva da pronađe put do mreže,ispostaviće se, za konačan rezultat ove utakmice.

Ipak, Taremi je napravio i nešto za šta je dobio zaslužen direktan crveni, otvorenim đonom je startovao na protivnika, pa je od 73. minuta Porto igrao sa igračem manje.

To ih nije omelo u nameri da sačuvaju bod, pa je ostao 1:1.

Marko Grujić je odigrao 20-ak sekundi danas.