Inter pobedio u Madridu, ali Totenhem je osvojio Internacionalni Kup šampiona! Evo kako izgleda konačna tabela

subota 11.08.2018.
23:05

Utakmicom između Atletika i Intera završen je ovogodišnji Internacionalni Kup šampiona.

EPA-EFE/MARISCAL

Utakmica je odigrana u Madridu, na ''Vanda Metropolitanu'', a Inter je slavio rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je u 31. minutu, kada je Kvadvo Asamoa centrirao sa leve strane, a Lautaro Martinez sačekao loptu na drugoj stativi i volej-udarcem savladao Jana Oblaka - 0:1.

U finišu prvog poluvremena, zatresla se i mreža Samira Handanovića, Korea je tada postigao gol koji je, međutim, poništen zbog ofsajda.

U nastavku, Inter je zadržao minimalnu prednost, ali mu je za osvajanje prvog mesta na Internacionalnom Kupu šampiona bio neophodan ubedljiviji trijumf, od tri gola razlike, kako bi se našao ispred Totenhema.

Ovako, tim sa ''Vajt Hart Lejna'' može da se pohvali da je večeras osvojio ovo pripremno takmičenje u kojem je učestvovalo ukupno 18 klubova.