Inter se razgoropadio, prvi poraz Sasuola!

subota 28.11.2020.
16:55

Deveto kolo Serije A počelo derbijem na Mapeiju, u kojem mimo očekivanja, nije bilo rezultatske neizvesnosti.

Beta/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Posle osam kola bez poraza, ekipa Sasuola večeras je konačno poklekla.

Inter je kao gost slavio sa ubedljivih 3:0 i današnjeg rivala stigao na deobi drugog mesta na tabeli.

Najveći deo posla ''Neroazuri'' su uradili u prvih petnaest minuta, iako Lukakua nije bilo u startnoj postavi. Aleksis Sančez je u napadu igrao u tandemu sa Lautarom Martinezom i već u četvrtom minutu je doveo Inter u vođstvo, upravo posle saradnje sa Lautarom.

Deset minuta kasnije golman Konsilji je ponovo savladan, ovoga puta je autogol postigao rumunski defanzivac Čirišes - 0:2.

Pokušavali su domaći da uzvrate do kraja prvog poluvremena, imali su par obećavajućih pokušaja preko Đuričića u 22, pa Toljana u 38. minutu, ali bez rezultata.

U nastavku, Inter je rutinski priveo posao kraju, pogotovo od 60. minuta, kada je Galjardini svojim golom praktično stavio tačku na ovaj meč. On je sa ivice kaznenog prostora uputio snažan šut u donji desni ugao gola golmana Konsiljija i postavio konačnih 3:0 u korist Intera.

Dodajmo još da je naš Filip Đuričić na terenu proveo 59 minuta u ekipi Sasuola, a zamenio ga je Obijang.