Iznenađenje u finalu Kupa Hrvatske, moćni Dinamo ostao bez duple krune!

sreda 22.05.2019.
20:11

Zagrepčani su imali istorijsku sezonu u Evropi, osvojili novu titulu na domaćoj sceni, ali danas nisu uspeli da dodatno potvrde svoju dominaciju u Hrvatskoj.

Epa/Antonio Bat

Posle ubedljivo osvojene titule prvaka, kao i istorijskog plasmana u osminu finala Lige Evrope, Dinamo iz Zagreba je danas pokvaruio utisak.

''Modri'' su u finalu Kupa odigranom u Puli poraženi od Rijeke rezultatom 3:1, pa je pobednički pehar otišao u ruke Riječanima.

Rijeka je povela već u 13. minutu meča golom Čolaka koji je iskoristio grešku Petkovića, a do kraja poluvremena ova prednost je duplirana, pošto je Halilović u 39. minutu povisio na 2:0.

Rezultatska neizvesnost vratila se u 63. minutu, kada je Oršić smanjio na 2:1, potom su, deset minuta kasnije, Zagrepčani iznudili i penal za izjednačenje, ali je golman Rijeke Simon Sluga odbranio šut sa bele tačke Daniju Olmu.

Kazna za taj promašaj usledila je u 85. minutu, kada je Kvržić postigao treći gol za Rijeku i tada je pitanje pobednika praktično bilo rešeno.