subota 30.01.2021.
22:38

"Neroazuri" počistili Inzagijevu četu.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera ubedljivo su slavili na svom terenu protiv Beneventa 4:0 u poslednjem meču subotnjeg programa 20. kola Serije A.

Veliki posao izabranicima Antonija Kontea omogućio je autogol Rikarda Improte već u sedmom minutu meča.

Do kraja poluvremena "neroazuri" su pokušavali preko Kristijana Eriksena, koji se posle duže vremena našao u ulozi startera, Akrafa Hakimija i Lautara Martineza, ali se mreža u uvodnih 45 minuta drugi put nije zatresla.

U ofanzivnom stilu favorizovanog tima počelo je i drugo poluvreme, ali je gol Lautara Martineza poništen zbog ofsajda.

Argentinac je nastavio da atakuje i u 57. minutu je izuzetno preciznim udarcem uvećao prednost svog tima na 2:0.

U 66. minutu Hakimi je zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Novi gol viđen je samo minut kasnije kada se u strelce upisao Romelu Lukaku.

Belgijanac je u maniru vrhunskog egzekutora iskoristio poklon u kojem je posredovao Lautaro Martinez, nakon greške odbrane Beneventa.

Lukaku se ipak nije zaustavio, već se u 78. minutu drugi put na meču upisao u strelce.

Ovaj put je to učinio desnom nogom posle, pomalo rizične, ali izvanredne asistencije Aleksisa Sančeza.

Inter je ovim trijumfom pobegao Juventusu na plus pet uz meč više, dok je Benevento ostao na samo jednom bodu u poslednje četiri utakmice.

Uprkos svemu, zbog poraza Bolonje protiv Milana u uvodnom meču dana ostaće na 12. mestu, ali i dalje dovoljno udaljen od zone ispadanja.