Jokanov Fulam melje, na korak od prvog cilja, Kardif grabi ka PL!

petak 30.03.2018.
17:55

Zanimljivo popodne u Čempionšipu.

fulhamfc.com

Fudbaleri Fulama pobedili su u gostima ekipu Noriča rezultatom 2:0, dok je Kardif kao domaćin bio bolji od Bartona - 3:1.

Tim Slaviše Jokanovića nastavio je sjajan niz rezultata, Aleksandar Mitrović je dogirao 78. minuta, ali ovaj put nije postigao pogodak.

Fulam je pitanje pobednika rešio u razmaku od samo četiri minuta, od 66. do 70. kada su pala oba pogotka. Prvo je u 66. Johansen pogodio za 0:1, da bi u 70. Karni postavio konačnih 0:2.

Fulam je ovako stigao do svoje 20. pobede ove sezone i sada suvereno čuva treće mesto na tabeli sa 72 boda i moglo bi se reći da je mesto u plej ofu osigurano, pošto ima čak 10 bodova više od Bristol sitija koji je ispod crte.

To znači da je Fulam na korak od ostvarenja prvog cilja, a to je sigurno mesto u baražu, gde su tu još i Aston Vila, Derbi kaunti i Midlsboro.

S druge strane, drugoplasirani Kardif i dalje beži sedam bodova, posle nove pobede.

Kardif je danas na svom terenu savladao Barton rezultatom 3:1, Marko Grujić je odigrao ceo meč za domaći tim.

Strelci za Velšane bili su Zohore, Mendez-Laing i Paterson, dok je za goste pogodio legendarni Daren Bent.