Juve ''iz 2 u 1'', još korak do titule!

subota 05.05.2018.
22:38

Nova pobeda Juventusa, posle još jednog preokreta. Ako Napoli ne savlada Torino, šampionska trka biće rešena već ovog vikenda.

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus nezadrživo korača ka šampionskoj tituli, iako je i večeras bilo malo nerviranja navijača u duelu sa Bolonjom u Torinu.

Lider Serije A je u meču 36. kola slavio sa ubedljivih 3:1, ali prvo poluvreme gosti su rešili u svoju korist. Tako je tim Maksa Alegrija drugi put uzastopno do trijumfa došao posle preokreta, nedelju dana pošto je slavio u Milanu protiv Intera sa 3:2.

Bolonja je povela posle pola sata igre, golom Simonea Verdija iz jedanaesterca koji je skrivio Rugani - 0:1.

Taj detalj je i obeležio prvo poluvreme, ali u nastavku druga slika na terenu. Velike zasluge za to ima Daglas Kosta, koji je u poluvremenu zamenio Matuidija i Juve je odmah postao mnogo opasniji po levoj strani.

Do izjednačenja domaći su došli u 51. minutu, posle centaršuta Kvadrada sa desne strane, u petercu je nespretno reagovao Di Majo i prevario svog golmana - 1:1.

Odluka o pobedniku ovog meča pala je sredinom drugog poluvremena. Oba puta Daglas Kosta je bio u ulozi asistenta, prvo je u 64. minutu sjajnim centaršutem spojio sa golom Kediru, a pet minuta kasnije omogućio je i Dibali da se upiše u strelce za konačnih 3:1.

Svoju odličnu partiju Kosta je umalo krunisao i golom u samom finišu meča, ali je zamalo bio neprecizan.

Juventus sada na vrhu tabele ima 91 bod, sedam više, uz utakmicu više od drugoplasiranog Napolija koji u nedelju dočekuje ekipu Torina.

Podsetimo, ranije večeras Milan je na svom terenu savladao Veronu sa 4:1.