Juve prepisao od Rome, samo bod protiv davljenika!

Autor: Boris Jovanović
nedelja 15.02.2015.
22:36

Juventus odigrao 2:2 u Ćezeni, Vidal promašio penal za pobedu, prednost šampiona ostaje +7 u odnosu na Rimljane.

Beta/AP Photo/Marco Vasini

Juventus slab i sklon grešaka u uvodnih dvadesetak minuta, Ćezena je opasno pretila iz kontri, spasao je siguran gol Bufon ispred Defrela kome je šansu poklonio Bonući.

Bilo je još par opasnijih situacija koje izgleda gosti nisu ozbiljno shvatili, pa je posle greške Pirla sevnula kontra, Bosanac Đurić ne greši, 1:0 za Romanjole.

To kao da je prenulo goste iz Torina. Stisli su obruč oko gola Lealija, Pogba je kao rukom poslužio Moratu, Španac se poklonio 1:1.

Tek tada je ušla voda u uši domaćima, grubo su pogrešili nekoliko minuta kasnije, prikrao se Markisio i svoj 200. meč u Seriji A za Juventus obeležio golom.

Za šest minuta videli smo potpuni preokret na "Manuciju", posle toga je probao i Pirlo, na odmor je šampion otišao sa vođstvom od 2:1.

Italy Soccer Serie A

Juve je probao u nastavku da umrtvi igru, prepustio je sredinu domaćima, visoki Djurić je bio odličan večeras, stvarao je dosta problema Bufonovoj odbrani, imao je jednu dobru situaciju u drugom delu.

Probao je i Brijenca, ali je omaleni napadač šutirao preko gola.

Juventusu se pasivnost osvetila, ponovo je Đurić skočio, Brijenca natrčao na loptu, Bufon nemoćan, 2:2!

Juventus je imao veliku priliku za pobedu, penal za goste, Ljorente je šutirao makazicama, Lukini postavio ruku, ali Vidal je promašio gol sa bele tačke.